slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

Finał Wielkopolskiej Ligi Bilardowej

W czwartek 6 grudnia 2012 r.  odbył  się czwarty – finałowy turniej Wielkopolskiej Ligi Bilardowej Juniorów. W uroczystości otwarcia wzięli udział Burmistrz Gminy i Miasta Zduny Władysław Ulatowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach Rafał Paterek.  Podczas uroczystości rozpoczęcia turnieju Prezes UKS Bila Zduny Paweł Galeja przedstawił uczestnikom turnieju nagrodę jaką otrzymał klub podczas Mistrzostw Polski Amatorów w Łodzi dla najlepszego organizatora eliminacji amatorów w Polsce.

W czterech turniejach Wielkopolskiej Ligi Bilardowej wzięło udział 61 zawodników z Wielkopolski w czterech kategoriach wiekowych: juniorki, pupile, juniorzy i juniorzy starsi. Turniej rozgrywano w odmianę 9 – bil systemem 2 KO.

Podczas finałowego turnieju najwięcej emocji dostarczyły rozgrywki w kategorii juniorek, gdzie po III turniejach trzy zawodniczki miały różnicę 2 punktów. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, od ćwierćfinału pojedynki kończyły się wynikiem 3:2. W pierwszym półfinale liderka rankingu Marzena Wachowiak została pokonana przez Anitę Radzimirską 1:3. W drugim półfinale Weronika Karwik pokonała Magdę Konrady 3:2. W finale Weronika pokonała Anitę również 3:2 i zajęła pierwsze miejsce - została Mistrzynią Wielkopolski w pool bilardzie na rok 2012.

Również w kategorii pupili sytuacja nie była jasna do ostatniego meczu. Po 3 turniejach 3 zawodników miało różnicę 1 punktu.  W pierwszym półfinale Szymon Młynarczyk pokonał sensacyjnego półfinalistę Patryka Dudka 3:0. W drugim półfinale Filip Poczta gładko pokonał Piotra Sworę i zapewnił sobie tytuł Mistrza Wielkopolski w pool bilardzie w kat. pupili na rok 2012. W finale Filip zwyciężył Szymona 3:2.

Natomiast w kategorii juniorów i juniorów starszych sytuacja była jasna już po 3 turniejach. W juniorach pomimo zwycięstwa Konrada Witka w IV edycji ligi zajął on w klasyfikacji generalnej drugie miejsce a Mistrzem Wielkopolski Juniorów w odmianę 9 – bil został Karol Wiatrak. W kategorii juniorów starszych pod nieobecność drugie zawodnika Miłosza Mądroszkiewicza, zwyciężył Konrad Krukowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach i otrzymał tytuł Mistrza Wielkopolski w pool bilardzie w kat. juniorów starszych na rok 2012.

Wszyscy finaliści Wielkopolskiej Ligi Bilardowej otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Zduny. Ze względu na długość rozgrywania turnieju (6 godz.) wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem ufundowanym przez Dyrektora Zespołu szkół w Zdunach Andrzeja Hejdysza. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy rodziców i kibiców na kolejną edycję już w 2013 r.

Aktualne rankingi.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.