slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

Dzień Dziecka w Bili

W sobotę 1 czerwca 2013 r. - druga odsłona Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej zgromadziła w Krotoszyńskim Centrum Bilardowym 40 najmłodszych bilardzistek i bilardzistów z Akademii Bilardowej Rokietnica, Sokół Brody, DSB Baribal Lubin, Bila Krotoszyn oraz UKS Bila Zduny. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju rozgrywanego w odmianę 9 – bil czuwali sędziowie PZBil Ilona i Paweł Galeja.

Po kilku godzinach zaciętych zmagań wyłoniła się czołówka turnieju. W kategorii szkół podstawowych na piątym miejscu turniej ukończyli bilardziści z UKS Bila Zduny: Dominik Piszczek, Mateusz Wiatrak, Marcin Gorzkowski, Dawid Żygulski. Trzecie miejsca zajęli Miłosz Mądroszkiewicz i Adam Gaszyński (obaj UKS Bila Zduny). Drugie miejsce zajął zaledwie ośmioletni Wiktor Fortuński (DSB Baribal Lubin) a zwycięzcą został ponownie Krzysztof Kaczmarek (Akademia Bilardowa Rokietnica). W kategorii dziewcząt piątek miejsca zajęły bilardzistki z UKS Bila Zduny: Weronika Karwik i Magdalena Konrady. Trzecie – Marszałek Monika i Nowacka Aleksandra. Drugie – Nowak Weronika a zwyciężyła Anita Radzimirska (wszystkie UKS Bila Zduny). W kategorii juniorów zwyciężył Karol Wiatrak, drugi był Piotr Swora, na trzecim miejscu Konrad Witek (UKS Bila Zduny) i Cezary Jarosz (Bila Krotoszyn).

Wszyscy uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe dyplomy. Czołowa trójka w poszczególnych kategoriach puchary, statuetki, nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwo Krotoszyńskie i firmę ITECOM.